Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Birlikte Yapalım Haftası

Birlikte Yapalım Haftası
22 – 27 Eylül

Niyetimiz, Dharmapur’da yapacağımız ahşap ve demir işlerini, doğal temizlik ürünleri üretimini adım adım beraber yaparak öğrenmek. Bunun yanında arıcılık ile ilgili atölyemizde arıların dünyasıyla tanışmak ve Vedat Usta ile sepet yapımını öğrenmek.

Tüm bu etkinlikleri de Dharmapur’un serin ortamında, bol çemberli, oyunlu, danslı ve sabahları meditasyon ve çigong çalışmalarının besleyiciliğinde yapmak niyetindeyiz.

Katılım Şartları:

Etkinliğe istediğiniz günlerde dahil olabilir, günübirlik de katılabilirsiniz. Haftasonu katılım imkanımız da var.

Etkinlikteki Atölyeler:

*Doğal Temizlik Ürünleri

İçinde ne olduğunu, malzemelerinin nereden geldiğini bildiğimiz doğal temizlik ve kişisel bakım ürünlerimizi birlikte yapacağız.

Krem deodorant, diş macunu, nemlendirici, elma sirkesi
Çamaşır yıkama tozu (renkli ve beyazlar için), krem yüzey temizleyici

Yaptığınız ürünlerden birer tanesi sizin olacak. Ardından canlılarla ve canlılığımızla olan bağlantıyı hatırlamak üzere, ekolojik farkındalık ve temizlik algısına dair bir çember yapacağız.

*Arıcılık Atölyesi

Arıların dünyasına giriyoruz.. Tüm gün boyunca arılarla beraber olacağız. Kovan açıp arıların dünyasını yakından izleyecegiz. Arı ürünlerini tanıyacağız, balmumundan mum, baldan kişisel hijyen ürünlerimizi, yanımızda götürmek üzere kendimiz hazırlayacağız. Arıların sevdiği çiçek ve ağaç tohumlarından tohum topları yapıp biz de arılara çiçeklerle katkımızı sunacağız.

*Sepet Atölyesi

Yerel sepet üreticilerinden Vedat Usta’yla, özellikle doğal arıcılıkta kullanılan ve kırsalda günlük kullanımda bolca yeri olan sepetlerin yapımını deneyimleyeceğiz.

*Ahşap ve Demir Atölyesi

Dharmapur’a çadırlar için gölgelik ve oturma bankları yapmak istiyoruz. Demir kaynaklama, planlama, uygulama işlerine ve ahşapla çalışmaya meraklı kişileri de merkezimize, bizlerle birlikte yaparken nasıl yapıldığını öğrenmeye davet ediyoruz.

Gelen misafirlerin ilgi alanlarına göre fotoğrafçılık ve kombucha gibi süpriz etkinlikler de olabilir 🙂

The event is finished.

Yerel Saat

  • Saat Dilimi: Europe/Istanbul
  • Tarih: 22 - 27 Eyl 2020
  • Saat: Tüm Gün Etkinliği
Dharmapur İnziva Merkezi

Yer

Dharmapur İnziva Merkezi
Yakaköy Mahallesi, Çadırkavak Sokak, No: 40, Seydikemer/Muğla
Oğuz Çağım TUĞ

Organizatör

Oğuz Çağım TUĞ
Telefon
+90 530 853 28 89
E-Posta
dharmapurinziva@gmail.com
QR Code