dharmapur_giris_kapisi

Dharmapur'un kapıları, benzer değerleri paylaşan herkese açıktır. Mekanı kiralamak istiyorsanız tüm bilgilendirmeleri okuyun, sayfanın sonundaki takvime göz atın ve bize ulaşın.

Dharmapur

Alanlar

Merkezimizin tümü 4 mevsimliktir.

Bir adet 120m2'lik etkinlik platformumuz, 35 kişilik
geniş bir mutfak ve yemekhanemiz, 10 adet farklı özelliklerde odamız ve çadır alanımız mevcuttur.

Yemekhane

dharmapur_mutfaktan_kareler

Merkezimizde vejetaryen öğünler pişer. Her türlü erzağımız, mümkün olduğunca yerel ve organiktir. Önceden belirtilmesi koşuluyla vegan veya alerjen-duyarlı opsiyonlar çıkartılabilir. Katılımcılarınızın kişisel ihtiyaçlarını etkinlik tarihinden en az bir hafta önce bize iletmeniz yeterlidir.

Kişisel İhtiyaçlar

İhtiyaç duyduğunuz temel ürünler yakınlardaki satış noktalarından sağlanabilir.

Lojistik Destek

Sizin ve katılımcıların Dalaman havalimanından ve Fethiye merkezden Dharmapur'a ulaşımını, anlaşmalı transfer şirketimizle yapabilirsiniz. Yasal nedenlerle, tüm taşınacak kişilerin TC Kimlik Numarası'nı transferden önce şöföre iletilmelisiniz.

Kiralama

Tesisimizi iş toplantıları, seminerler ve eğitimler için kiralayabilirsiniz. Detaylı bilgi için aşağıda yer alan butona tıklayabilirsin.

Hizmet ve Önerilerimiz

dharmapur_binasi
Burada yazılan kurallar, gönüllüler, ziyaretçiler ve misafirlerin tümü için, tüm zamanlarda geçerlidir. Bu kurallar, yaşayanları limitlemek değil, aksine, özgürleştirmek ve hafifletmek için vardır. Herhangi bir kuralın nedenini veya nasılını anlayamadıysanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Beslenme

Merkezimizde vejetaryen öğünler pişer. Her türlü erzağımız, mümkün olduğunca yerel ve organiktir. Kendi inzivalarımızda zihni aktif hale getiren, hormonları ve sinir sistemini uyaran kahve ve yapay şeker içeren paketli gıdaları servis etmiyoruz. Gelen misafirlerimizi de bu alışkanlıklarına ara vermeyi ve merkezimizdeki yerel, doğal ve bedenin harmonisine uygun yiyecek ve içecekleri deneyimlemeye davet ediyoruz. (Misafir grupların ihtiyaçlarına yönelik olarak kahve vb ürünlerin servisi yapılabilmektedir).

Sessizlik

Dharmapur hem bir topluluk yaşantısı hem de bir kişisel keşif alanıdır. Bu nedenle misafirlerimizi sessizliğin keyfini çıkarmaya ve birbirimizin sessizlik ihtiyacını da gözetmeye davet ederiz. 

Uyku ve Uyanma

Doğanın ritmine uyumlu uyku saatleri sinir sistemi, hormonal sistem ve bedenin dinlenmesi için büyük önem taşır. Sizleri de mecbur olmamakla birlikte Dharmapur sakinlerinin de uyum göstermeye özen gösterdiği doğanın ritmine uyumlanmaya davet ediyoruz.

Hizmet İhtiyacı ve Aidiyet

Dharmapur'da çalışan yoktur, gönüllülerle işler yürütülür. Dharmapur'a gelen misafirlerden yemeklerden sonra kendi tabaklarını yıkaması beklenir. Dileyenler bahçe, mutfak veya temizlik gibi işlere de destek olabilirler. Dileyenler bizleri önceden bilgilendirip fotoğrafçılık, tasarım veya dijital işler konularında bizlere destek olabilirler. Bu düzenin nedeni, mekanla para ödemenin ötesinde, yaşayan bir bağ kurmak, ev hissini yaşamaktır.

Sigara, Alkol vb. Madde Kullanımı

Dharmapur, bir arınma, sadeleşme ve basitleşme mekanıdır. Özel hayatınızda kullanmayı tercih ettiğiniz veya bağımlılık geliştirdiğiniz maddeleri, Dharmapur'da kaldığınız sürece ara vermeye davet ediyoruz. Sigara ve tütün kullanımı için belirli alanlar vardır. Alkol veya yasadışı herhangi bir maddenin merkeze sokulması ve/veya tüketilmesi, Dharmapur'a bağımlılıklarından kurtulma niyetiyle gelenleri de gözetmek niyetiyle yasaktır.

Cep Telefonu, Bilgisayar, Kamera vb.

Dharmapurda telefon görüşmelerinin açık havada ve diğer misafirleri rahatsız etmeyecek şekilde yapılmasını, ortak alanlarda ve özellikle etkinlik salonunda iş ve etkinlikler dışında teknolojik alet kullanmamaya özen göstermenizi rica ediyoruz. 

Fotoğraf ve Video Çekimi

Dharmapur'da yapılacak fotoğraf ve video çekimlerinde misafirlerden ve merkezden rıza alınmasını önemsiyoruz. İzinsiz fotoğraf ve video çekimlerinin sosyal medyada paylaşılmasının yasal olarak da doğru olmadığını hatırlayarak, bu konuda önce beraberce görüş birliğine varmaya sizleri davet ediyoruz.