Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Sessizlik İnzivası

Sessizlik İnzivası
-Bir Vipassana Yorumu-
2 Aralık – 11 Aralık

Vipassana meditasyonu ve inzivası, yani olan her ne ise olduğu gibi görüp, yargılamadan, eleştirmeden gözlemleme pratiği, Buda’nın insanlığa bıraktığı çok kıymetli bir hediyedir. Hayatım, 2015’te katıldığım bir Vipassana İnzivası sonrası tamamen değişti desem yeridir.

O günden beri niyetim, bu kıymetli pratiği daha çok insanla paylaşmak ve daha iyi bir hizmet sunabilmenin yollarını aramak.

Dharmapur’un sakin, her gün ayrı güzelliklerle sürprizler yapan doğası, kedileri, içinden geçen deresi ve ağaçları, bizleri tam da olması gerektiği gibi ağırlıyor olacak.

İnzivamızda 9 gün boyunca düzenli bir akış, sabit – aktif meditasyonlar, nefes ve beden çalışmaları (qigong, eklem yogası) uyguluyor olacağız. Bunun yanında her gün zihnin çalışma prensipleri ve sinir sistemi yanında, Buddha’nın hayatı, aydınlanma yolculuğu ve bıraktığı öğretiler üzerine anlatı olacak ki zihnimizi istediğimiz yöne odaklayabilelim. Tasavvuf ve Mevlânâ da şiirleriyle bizlere yardımcı olacak, ışık tutacak.

Herkes telefon kitap ve yazıdan uzak bir şekilde sessizliği deneyimlerken, birbirimizle hiçbir temasımız olmamasına rağmen bir’lik halinin ve derin iletişimin yeni hallerini keşfedeceğiz.

9 gün boyunca, özümüze en uygun şekilde yaşayıp, dinlenip, arınıp, son gün kapanış çemberinde sessizlik orucumuzu açıp, tecrübelerimizi paylaşacağız.

2 Aralık cuma günü başlayan sessizlik yine 10 Aralık pazar günü öğleden sonra 3 civarında sonlanacak. Önerim, 10 Aralık’ı bir uyumlanma süreci olarak görmek ve 11 Aralık günü evlere dönüş yapmak.

Sessizlik İnzivası, herkesin kendi deneyimini, içinde oluşan minnet duygusunu, ekonomisini ve sessizlik inzivalarının devam etmesi niyetini de gözeterek belirleyeceği katkı payı ile yapılmaktadır. Konaklama için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kahve, siyah çay, alkol ve her türlü zihni canlandıran veya uyuşturan maddeye bu süre boyunca ara veriyor olacağız.

Kayıt ve katılım bilgisi için bize ulaşabilirsiniz ??

“Sessizlik Tanrı’nın dilidir, geriye kalan her şey kötü bir tercümedir”
Mevlânâ Celaleddin Rumi

Sevgilerimle
Oğuz Çağım Tuğ
@cagim__ortayolculuk

The event is finished.

Yerel Saat

  • Saat Dilimi: Europe/Istanbul
  • Tarih: 02 - 11 Ara 2022
  • Saat: Tüm Gün Etkinliği
Dharmapur İnziva Merkezi

Yer

Dharmapur İnziva Merkezi
Yakaköy Mahallesi, Çadırkavak Sokak, No: 40, Seydikemer/Muğla
Oğuz Çağım TUĞ

Organizatör

Oğuz Çağım TUĞ
Telefon
+90 530 853 28 89
E-Posta
dharmapurinziva@gmail.com
QR Code