Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Dharmapur İnziva ve Arınma Merkezi

Yeniden Doğuş Kampı

Yeniden Doğuş Kampı
29 Temmuz – 4 Ağustos

Kutsal Metinlerde Tanrı’nın dünyayı 6 günde yaratıp, 7. günde dinlendiği söylenir. Biz de 29 Temmuz’da başlayacak olan kampımızda ilk 6 gün kendimizi baştan yaratıp, 7. gün denizin serin sularında derin dinlenmenin keyfini çıkaracağız. “Kurban Bayramı”na denk gelen inzivamızda ilk 3 gün eski ben’i kurban edip, sonraki günlerde yepyeni bir “ben”e ulaşmanın yolculuğunu yaşayacağız hep birlikte.

Pandemi süresince evde kapalı kaldık, insanlarla az görüştük, mesaimizi kendi içimizdeki süreçlerle geçirdik. Peki gerçekten kendimizi duyabildik mi? Yoksa beton duvarlar arasında, doğayla ve toplulukla temas etmeden, etrafımızdan bizlere yansıyan ve korkulardan yüzeylenen duygularla mı kaldık haftalarca?

Gelin, gerçekten merkezimize beraber dönelim.

İlk 3 gün bırakalım birbirimizle herhangi bir şekilde iletişim kurmayı, kapatalım telefonları, bırakalım okumak için kendimizi zorladığımız kitapları, “dinlemeden duramıyorum” dediğimiz müzikleri, yazmayı çizmeyi ve üretmeyi. Dış dünyanın etkilerinden ve bizlere yansıyan duygulardan uzaklaşıp, doğanın göbeğinde akan suyun, öten kuşların eşliğinde kendi kendimizle kalalım. Çigong, Tai chi ve yin yoga ile topraklanalım ki birbirimizle daha saf bağlar kurabilelim. Meditasyonlarda bol bol nefesimizle duralım ki arınalım.

İkinci 3 günün başında, ateş çemberinde dönüştürelim sessizlik içinde bulduğumuz bize ait olmayan fazlalıkları. Sonra, yeniden doğumu yaşayalım ve bedenimizle, birbirimizle daha yakın bağlar kurmaya başlayalım. Paylaşım çemberleri, Acro Yoga, Hamak Yogası, Budokon ile hem bedenimizi daha güçlü, daha esnek ve daha sağlıklı bir hale taşıyalım, hem de birbirimizle sevgi dolu bağlar kuralım.

Ve 6. gece başlasın kutlamalar! Ateş başında yapacağımız kirtanla geçirdiğimiz günleri kutlayalım ve ertesi gün beraberce Fethiye’nin birbirinden güzel koylarından birine gidip deniz kenarında sonlandıralım etkinliğimizi.

7 günde bambaşka bir “ben” ile ayrılalım yine tek başımıza yürüdüğümüz yollarımıza. Ama bu sefer birliğin, arınmışlığın ve tamlığın güçlü desteği ile birlikte.

 

CoVid Önlemleri Kapsamında:
Ulaşım için bireysel araçlarla ulaşımı öneriyoruz, gerekirse araç paylaşımı için diğer katılımcılar arasında iletişim sağlamak mümkündür.
İnziva alanına girildiğinde ve inziva süresince devam edecek olan arınma tedbirlerimizi uygulamak zorunludur. 
Tüm etkinlik boyunca herkes kendisine zimmetlenmiş matı kullanacaktır. 
Bizlerin hazır bulunduracağı temel temizlik ürünleri yanında, bireysel hijyen için gerekli ürünleri getirmeniz gerekmektedir.

The event is finished.

Yerel Saat

  • Saat Dilimi: Europe/Istanbul
  • Tarih: 29 Tem 2020 - 04 Ağu 2020
  • Saat: Tüm Gün Etkinliği
Dharmapur İnziva Merkezi

Yer

Dharmapur İnziva Merkezi
Yakaköy Mahallesi, Çadırkavak Sokak, No: 40, Seydikemer/Muğla
Oğuz Çağım TUĞ

Organizatör

Oğuz Çağım TUĞ
Telefon
+90 530 853 28 89
E-Posta
dharmapurinziva@gmail.com
QR Code